Soutež Young Architect Award 2012 odstartuje 21. února v Praze | E15.cz

Soutež Young Architect Award 2012 odstartuje 21. února v Praze

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladí architekti z Čech i ze zahraničí se utkají v dalším ročníku prestižní soutěže Young Architect Award 2012. Tématem letošní soutěžní přehlídky je hledání ideální podoby veřejného prostoru v historickém kontextu. Mezinárodní soutěž mladých architektonických talentů startuje v Praze v úterý 21. února 2012 vernisáží výstavy úspěšných loňských prací.

Již 4. ročník přehlídky tvorby mladé generace architektů do 33 let s názvem Young Architect Award 2012 spojuje dva „neslučitelné tábory“ ambiciózních architektů a konzervativních památkářů. Soutěžící totiž mají za úkol hledat, jak vyřešit problematiku veřejného prostoru, který je zatížený historickými vazbami. Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem byly vytipovány konkrétní lokality v Praze, Brně, Ostravě a Liberci. Jedná se o témata aktuální nebo problematická, či o konkrétní lokality, které jsou v daných městech vnímány citlivě. „Nedílnou součástí kulturního, architektonického i technického bohatství země je však i industriální dědictví, proto se mladí architekti nemusí zaměřovat pouze na dotváření historických jader měst,“ vysvětluje jeden ze členů poroty, Petr Lešek z PROJEKTIL ARCHITEKTI. Podle pravidel je tak možné přihlásit také návrhy revitalizací či konverzí průmyslových objektů.

„Vstup mladých architektů do profesního života je v současné době nelehký. Na druhou stranu víme, jak je potřeba jejich svěží energie. Soutěž Young Architect Award dává možnost mladým architektům svoje kvality prezentovat,“ dodává Petr Lešek. Podobně vidí jako nezbytnou podporu mladých architektů i společnost BETON BROŽ, která do letošního ročníku Young Architect Award vstoupila jako generální partner. „Soutěž mladých architektů si zaslouží naši podporu hned ze dvou důvodů. Jako progresivní společnost pochopitelně pečlivě sledujeme trendy v oboru stavebnictví a architektury. Právě neotřelé práce a netradiční nápady mladých architektů pro nás mohou být inspirací i podnětem pro inovace. Velmi nás zaujalo také samotné téma Young Architect Award, vždyť právě naše produkty jsou často nedílnou součástí veřejných prostor,” říká Libor Brož, majitel a ředitel společnosti BETON BROŽ. Soutěž zahájí výstava prací předchozího ročníku, vernisáž proběhne 21. 2. 2012 od 13:30 hod. v Atriu u Archicafé, FA ČVUT v Praze za účasti rektora ČVUT Václava Havlíčka, děkana FA ČVUT Zdeňka Zavřela a děkanky FSv ČVUT Aleny Kohoutkové.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video