Spoluhráče pohostil kapitán i gólman | e15.cz

Spoluhráče pohostil kapitán i gólman

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Klatovští hokejisté jsou šest kol před koncem základní části druholigové soutěže na čtvrtém místě skupiny Západ.

Ani jeden gól neinkasovali druholigoví hokejisté Klatov ve dvou zatím posledních zápasech skupiny Západ. A když jich sami soupeřům nastříleli dvanáct, na konto si připsali plný počet bodů. Usadili se na průběžné čtvrté příčce tabulky. Ale to jen kvůli horšímu skóre než třetí Řisuty, které mají stejně dvaapadesát bodů jako Klatovy. Nejdříve Klatovy uštědřily debakl 8:0 Predátorům v České Lípě. „Soupeř mě zklamal. Teď se sice trápí u dna tabulky, ale proti nám hrál odevzdaně. Naši hráči si tak dobře zakombinovali a zastříleli,“ ohlíží se za vítězstvím v devětadvacátém kole trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Radek Mužík. Při chuti na českolipském ledě byl především klatovský kapitán Jiří Maxa. Dal tři góly a na další dva přihrál. „Ale tohle je zásluha celé naší lajny. Jaroslav Hobl s Petrem Kocmanem jsou skvělí hráči a bruslaři, klape nám to spolu. Kluci odvedli černou práci a já byl tentokrát na konci. Já slízl tu smetanu,“ skromně říká zkušený hokejový útočník.

Toho hattrick přišel na basu piv. „To je tradice. Ale nebyl jsem sám. Gólman Petr Jež vychytal nulu, tak platil také,“ prozrazuje Maxa. „Ale myslím, že ani jednomu z nás tohle vůbec nevadí. Naopak. Já bych kluky hostil klidně po každém zápase,“ směje se. Ale nebyl to Jiří Maxa, který musel po utkání dalšího, už třicátého kola znovu sáhnout do peněženky. Byl to brankář Jež, který znovu ani jednou nelovil puk ze své sítě. „Petr má formu. Zachytal v České Lípě. Ale hlavně, začapal doma proti kvalitnímu Jablonci nad Nisou, který je hned za námi v tabulce,“ chválí brankáře trenér Mužík. Právě díky vynikajícímu výkonu gólmana Ježe klatovští hokejisté porazili jablonecké Vlky 4:0.

„Je to hlavně jeho zásluha. Jablonec má výtečné střelce, kteří patří k nejlepším v druholigové soutěži. Ale náš Petr je tentokrát vychytal. Vždyť už jen to, že zlikvidoval dva samostatné nájezdy, mluví za vše,“ vyzdvihuje klatovský lodivod brankáře. „Věděli jsme, že musíme dávat pozor na úniky jabloneckých útočníků. Pokaždé se nám je nepovedlo ubránit, vyráželi dopředu ve dvou, ale jejich akce vždycky ztroskotaly na našem výborném gólmanovi. Také je přiváděl doslova k šílenství,“ spokojeně podotýká lodivod. „Kluci cítí skvělou oporu v zádech a hned se jim na ledě lépe dýchá. Jsou klidnější, hrají uvolněně a dávají góly,“ připomíná Radek Mužík.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video