Šporkovský palác v centru Prahy změní majitele | E15.cz

Šporkovský palác v centru Prahy změní majitele

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy prodaly na šestý pokus ve veřejné dražbě barokní Sweerts - Šporkovský palác v pražské Hybernské ulici za 190,22 milionu korun. Dráhy se palác snažily prodat od roku 2008, původní prodejní cena byla půl miliardy korun. „Prodat historickou budovu se pětkrát nepodařilo, neboť předchozí zájemci nebyli schopni dostát svým závazkům. Navzdory současné realitní krizi se však nyní objevil kupec, který - jak všichni věříme - kupní cenu uhradí a stane se novým vlastníkem,“ uvedla Dana Hunčovská ze společnosti Clanroy, která dražbu organizovala.

Hunčovská dodala, že zatím není možné jméno vítěze dražby zveřejnit. Podle zákona je k tomu nutný souhlas vydražitele, a ten jej zatím nedal. „Až k tomu od vítězné společnosti dostaneme svolení, její jméno zveřejníme,“ řekla. Poslední neúspěšná aukce byla letos v květnu, kdy se dražby nikdo nezúčastnil. Vyvolávací cena byla 260 milionů korun.

Ve čtvrté dražbě na konci loňska to bylo 300 milionů korun. Loni v létě dráhy palác prodaly společnosti Gest - hotel, která patří italskému podnikateli Girolamu D'Agostinovi. Ten však nesložil kupní cenu 310 milionů korun. Sweerts - Šporkovský palác byl postaven v letech 1725 až 1789. V poslední době sloužil jako kancelářská budova, v níž sídlila část Českých drah a některé její dceřiné společnosti jako ČD Reality nebo ČD Travel. Nemovitost je zapsaná v seznamu kulturních památek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video