Stanice pražského metra se promění v koncertní pódia

ilustrační foto

ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Vestibuly stanic pražského metra se ve středu 18. dubna promění v koncertní pódia. Po celý den v nich budou hrát hudební skupiny a orchestry. Akci nazvanou Nalaďte se v metru pořádá pražský dopravní podnik ve spolupráci s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou (VOŠ) Jaroslava Ježka. Akce potrvá od šesté hodiny ranní do 23:00.

Živou hudbu slibují pořadatelé ve 14 stanicích metra. Celkem by mělo vystoupit 16 kapel, které nabídnou 13 různých hudebních žánrů. Některé orchestry a soubory zavítají během dne do několika stanic.

Hudební produkce začnou ve vestibulu Rajské zahrady, kde už od 06:00 vystoupí kytarové duo pod vedením skladatele a pedagoga Milana Tesaře. V repertoáru má skladby renesance, baroka i latinskoamerické rytmy. Cestu do práce pak lidem zpříjemní také jazzový kvartet ve stanici Budějovická, dále flétnový a saxofonový kvartet ve stanicích Luka a Dejvická.

Ve stanici Kobylisy si mohou zájemci od 11:00 poslechnout lidovou hudbu v podání dechového souboru, stanice Vltavská zase bude od 18:00 patřit Pěveckému sboru dopravního podniku. Ve stanici Florenc se během dne vystřídá smyčcový orchestr s muzikálovými melodiemi, big bandy Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka a rockové trio Excite, které od 20:00 představí kromě vlastních skladeb i písně kapel Metallica a Red Hot Chilli Peppers.

Program vyvrcholí v přestupních stanicích v centru města. Na Můstku ve vestibulu trasy A bude od 19:00 hrát dívčí kapela Tritonus Priest, která kombinuje prvky rocku, jazzu, popu, world music i elektronické hudby. Ve stanici Muzeum vystoupí od 21:00 pětičlenná kapela Nano Illusion se zpěvačkou Martou Kloučkovou, o hodinu později pak program uzavře ve stanici Můstek na trase B soubor Trumpet Q, který hraje swingové a funky skladby.