Start-up be3D staví výrobní halu v Kralupech | E15.cz

Start-up be3D staví výrobní halu v Kralupech

Start-up be3D staví výrobní halu v Kralupech
tiskárna be3D DeeGreen
• 
ZDROJ: be3D

Tomáš Lemešani

Start-up s názvem be3D zažívá rozmach. Poté, co získal investora, jímž je jiná úspěšná česká IT firma Ysoft, teď připravuje otevření výrobní haly. V Kralupech nad Vltavou bude vyrábět 3D tiskárny pro zákazníky ze Spojených států, Japonska, nebo Austrálie.

„Zkušební provoz nové výrobní haly v Kralupech nad Vltavou spustíme v průběhu března. Již od dubna budeme schopni flexibilně navyšovat výrobní kapacity,“ říká generální ředitel be3D David Miklas.

Stavba výrobních prostorů vyjde přibližně na dvanáct milionů korun. Projekt podpořený Operačním programem Podnikání a inovace zaměstná pro začátek zhruba 20 lidí různých profesí. Management, vývojové středisko a sídlo nadále zůstanou na pražské Palmovce.

Miklas: počítáme s kapacitami pro nový produkt

Výrobní sortiment be3D se má brzy rozrůst. „V Kralupech nad Vltavou budeme vyrábět obě 3D tiskárny, které máme nyní v nabídce. Jedná se o menší tiskárnu DeeGreen a průmyslovou tiskárnu DeeRed. Zároveň již nyní v závodě počítáme s kapacitami pro nový produkt, který představíme v druhé polovině roku,“ uvádí Miklas.

Jak šéf firmy dále vysvětluje, 3D tiskárny bude be3D dodávat na trh hlavně prostřednictvím obchodní sítě společnosti Ysoft, která se ke konci loňského roku stala investorem be3D. „Předpokládáme, že tiskárny nejčastěji budou putovat do Spojených států, Japonska, Austrálie, Jižní Ameriky a také do států západní Evropy,“ přeje si Miklas.

Firma be3D vznikla přede dvěma lety. Vloni na podzim o svém potenciálu přesvědčila firmu Ysoft, která v be3D koupila 51 procent. Tiskárny od be3D podle šéfa firmy nejčastěji využívají průmysloví vývojáři pro účely rapid prototypingu a také designéři. Firma má zákazníky i ze školství, které by se mělo v dohledné době stát velkým odbytištěm 3D tiskáren.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!