Stavebníci pustili plavce do bazénu před kolaudací | e15.cz

Stavebníci pustili plavce do bazénu před kolaudací

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zástupci stavební firmy UNISTAV v pondělí povolili plavání v nezkolaudovaném akvaparku v Uherském Hradišti. Představitelé města o tom nevěděli a odsoudili to.

„Jedná se o stavbu, která není převzatá. Stále se odstraňují nedodělky. Zkušební provoz za účastni veřejnosti stavební úřad zatím nepovolil,“ upozornila v tiskovém prohlášení mluvčí radnice Petra Zemčíková. Stavba akvaparku zatím není zkolaudovaná a například hygienici dosud nezkontrolovali vodu.

V pondělí přesto několik lidí stavební firma pozvala, provedla je areálem a povolila i koupání. Lidé si zaplavali v bazénu, relaxovali ve výřivkách i saunách. Na fotografiích, které stavební firma zveřejnila na svých webových stránkách jsou při koupání zachycené i malé děti.

Mezi hosty byl mimo jiné například ředitel hradišťské Plavecké školy Ladislav Botek. „Byli jsme pozvaní a chtěli jsme vidět prostory, ve kterých budeme vyučovat plavání. Děti z naší plavecké školy s námi ale nebyly,“ prohlásil Botek.

Zástupci stavební firmy přiznali, že stavba ještě není zkolaudovaná. Na druhou stranu ale tvrdí, že nic neporušili. „Podle nás je akvapark funkční. Proto jsme tam pustili úzký okruh pozvaných lidí, které jsme proškolili o bezpečnosti a oni to podepsali. Podle smlouvy totiž musíme udělat zkušební provoz s lidmi, a musíme nějak zjistit, jestli všechno funguje, jak má,“ vysvětlil tiskový mluvčí UNISTAVu Marek Navrátil. Podle zástupců města ale měli první návštěvníci do bazénu vstoupit teprve po dokončení všech prací, předání stavby a třídenním zkušebním provozu bez lidí. Zástupci města se proto od pondělní akce distancovali. „Veškerá rizika spojená se zapojením veřejnosti nese firma UNISTAV,“ doplnila Zemčíková.

Přesný termín otevření akvaparku zatím není jasný. Stavebníci budou o dalších krocích jednat se zástupci města ve středu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video