Oceněné snímky z dronu Petra Jana Juračky | E15.cz

Svět z ptačí perspektivy. Podívejte se na oceněné snímky průkopníka dronového létání

bru

Jako jeden z prvních se v Česku začal vážně věnovat fotografování z dronu. A brzy se jeho snímky staly populární. Nedávno za ně přírodovědec a fotograf Petr Jan Juračka získal významné mezinárodní ocenění. Kalendář na letošní rok, nafocený výhradně z dronu, mu vynesl titul Quality European Photographer. Snímky přinášíme v galerii.

Přihlášku do soutěže Juračka dlouho odkládal. Nemá totiž moc rád fotografické soutěže. „Titul QEP, který uděluje Federace evropských profesionálních fotografů, přitom ale není klasickou soutěží. To se takhle zhruba dvakrát ročně někde v Evropě sejde pětičlenná mezinárodní komise, a ta si ze všech myslitelných úhlů prohlédne přiložené portfolio několika profesionálů. A těm, kteří obstojí, titul udělí. Cely rituál trochu podobný papežskému konkláve má mnoho pravidel,“ napsal bezprostředně po udělení titulu.

Juračka fotografuje a natáčí videa z dronů od roku 2012. „Myslel jsem si, že jsem průkopník něčeho, co nemá budoucnost. Vůbec jsem netušil, čeho jsem svědkem,“ popsal své začátky v dřívějším rozhovoru pro E15.

Prohlédněte si fotogalerii:

Petr Jan Juračka vystoupí na Diáky festivalu II se svou přednáškou S drony na cestách v úterý 11. 2. v pražském Biu Oko.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!