Technologické firmy a ekologie? „Nejzelenější“ je Apple, uvádí studie | E15.cz

Technologické firmy a ekologie? „Nejzelenější“ je Apple, uvádí studie

Datové centrum Applu v Maiden v Severní Karolíně
Datové centrum Applu v Maiden v Severní Karolíně
• 
ZDROJ: appleinsider.com

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Apple je daleko před konkurencí, minimálně ve světě ekologie. Tvrdí to nová studie neziskové organizace Greenpeace, která posuzovala zelenou politiku předních globálních technologických hráčů. Datová centra Applu jsou stoprocentně poháněna energií z obnovitelných zdrojů, uvádí studie.

Apple dosáhl v hodnocení Greenpeace nejvyšší příčky už druhý rok v řadě. Společnost dostala maximální známku A ve všech kategoriích, ať už šlo o transparentní přístup, zelenou politiku obecně či energetickou účinnost.

„Apple dál zvyšuje svůj náskok ve světě spojení internetu s obnovitelnými zdroji energie,“ uvádí zpráva. „Všechna rozšíření datových center, která kalifornská společnost ohlásila v minulém roce, jsou poháněna ze sta procent energií z obnovitelných zdrojů,“ píše se v hodnocení.

Hodnocení Greenpeace

Jaké zdroje energií využívají technologické firmyAutor: Greenpeace

Na druhém místě skončil další z technologických obrů Yahoo, který obdržel celkové hodnocení 73 procent. Greenpeace ve svých závěrech chválil také Google nebo Facebook za přístup k zelené energii. Žádná další společnost kromě Applu a Yahoo se však v „zeleném hodnocení“ nedostala přes 50 procent.

Další technologické společnosti z reportu nevyšly s příliš dobrým výsledkem. Kupříkladu společnost Microsoft ekologové zkritizovali, že do obnovitelné energie neinvestuje adekvátní množství prostředků s ohledem na rozvoj jeho cloudové platformy Azure. Také kvůli tomu Microsoft vyšel s celkovým hodnocením 39 procent.

Například Amazon zpráva Greenpeace kritizuje za nedostatek transparentnosti v přístupu k obnovitelným zdrojům. Ekologové sice chválí závazky Amazonu v otázce zelené energiky, kvůli nedostatku informací mimo jiné o energetické spotřebě ale dostala firma za transparentnost nejhorší známku F.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video