Teplou vodu si lidé poprvé užijí celé léto | E15.cz

Teplou vodu si lidé poprvé užijí celé léto

Mostecko | Ohřívání vody na sporáku zůstanou letos poprvé v létě ušetřeni lidé z Mostu a Litvínova. Teplárna totiž upustila od pravidelné letní odstávky.

„Jsem ráda,“ komentuje Litvínovanka Jiřina Bakovská. „Víte, co to je, ohřívat každý večer plné hrnce a přenášet je až do koupelny? A modlit se, abyste se tou horkou vodou neopařili? Máme s rodinou smůlu. Skoro vždycky, když jsme se vrátili z dovolené, zrovna začala odstávka.“
Společnost United Energy, která Mostecko zásobuje teplou vodou využívala letní přestávku k nutným opravám na zařízení teplárny a potrubí.
„Naše společnost už předloni avizovala střídání období krátkých a dlouhých letních odstávek,“ uvedla mluvčí United Energy Miloslava Kučerová. To, že městům dodávku teplé vody přes léto nepřeruší, je podle ní v historii firmy vůbec poprvé.
Díky velkým investicím slibovala lidem vloni teplárna, že odstávku zkrátí na pouhé tři dny. Mnozí nájemníci pamatují z předchozích let i třítýdenní. Nakonec se ale někteří museli bez teplé vody obejít více dní, protože pracovníci společnosti odhalili nedostatky, které byli nuceni opravit ještě před zimou.

Nový turbogenerátor: vyšší spolehlivost

„Mezi nejvýznamnější investice v posledních dvou letech patřila rekonstrukce protitlaké turbíny. Opravou turbogenerátoru se zvýšila spolehlivost a bezpečnost dodávek tepla pro obě města,“ tvrdí Kučerová. Poruchám se ale teplárna nevyhne ani po modernizaci. Litvínované byli například kvůli havárii bez tepla loni na Silvestra.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!