Time: Nejvlivnějším člověkem světa je basketbalista Lin | E15.cz

Time: Nejvlivnějším člověkem světa je basketbalista Lin

Jeremy Lin
Jeremy Lin
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký časopis Time zveřejnil žebříček nejvlivnějších osobností světa pro tento rok. Nově v něm figurují americký basketbalista Jeremy Lin, britská zpěvačka Adele, šéf Evropské centrální banky Mario Draghi, ale také sdružení hackerů Anonymous. Time v komentáři poznamenal, že způsob uplatňování vlivu se postupem času mění. V době Twitteru je možné vliv snadno nabýt, ale i pozbýt. Time se proto prý snaží do žebříčku zařazovat lidi, jejichž vliv je trvalejší a až na pár výjimek i obdivuhodný.

Časopis Time chce sestavením žebříčku ocenit ty, kteří v daném roce svými myšlenkami a konáním výrazně ovlivnili oblast, v níž působí. U osobností Time neuvádí, na jakém místě se v žebříčku umístili. Čtenáři časopisu ale v letošním online hlasování na pomyslnou první příčku umístili třiadvacetiletého profesionálního basketbalistu Jeremy Lina.

Americký sportovec s asijskými kořeny je podle redaktorů Time skvělým příkladem pro mladé na celém světě kvůli tomu, že se mu navzdory předsudkům podařilo vlastní pílí prosadit v basketbalové NBA a přitom navíc sportovní kariéru zvládl skloubit se studiem na Harvardu.

Jeremy Lin Autor: profimedia.cz
Jeremy Lin

Neznámý mladík s tchaj-wanskými předky se do sestavy New York Knicks dostal nedávno jen kvůli zranění řady opor, ale v několika zápasech je úplně zastínil. Z mánie kolem Lina teď podle analytiků těží i akcie klubu na burze.

Mezi politiky přibyli Monti a Draghi, Sarkozy vypadl

Mezi politiky se mezi vlivnými osobnostmi udrželi americký prezident Barack Obama, šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová, německá kancléřka Angela Merkelová nebo jeho izraelský premiér Benjamin Netanjahu a také nově se k nim připojil italský premiér Mario Monti, který byl povolán, aby zachránil italské hospodářství a nepřímo eurozónu. Přibyl i jeho krajan Mario Draghi, který nastoupil do čela Evropské centrální banky.

Naopak ze skupiny vypadl například dosavadní francouzský prezident Nicolas Sarkozy, kterému průzkumy veřejného mínění předpovídají v nadcházejících volbách porážku.

Zlosynům vládne Kim Čong-un nebo Bašár Asad

Ze sportovců je v žebříčku kromě Lina ještě argentinský fotbalista Lionel Messi nebo srbský tenista Novak Djokovič. Z řad umělců se kromě Adele prosadila ještě americká herečka Viola Davisová, zpěvačka Rihanna nebo módní tvůrkyně Sarah Burtonová, která loni vyrobila svatební šaty pro Kate Middletonovou, nevěstu prince Williama.

Adele Autor: profimedia.cz
Adele

Mladý britský královský pár - princ William a vévodkyně z Cambridge Catherine se v žebříčku také objevuje. Doplňuje ho i sestra Kate - Pippa Middletonová. Své místo má i nový šéf počítačového gigantu Apple Tim Cook nebo americký investor Warren Buffett.

V přehledu zlosynů nechybí severokorejský vůdce Kim Čong-un, předák afghánského radikálního hnutí Taliban mulla Muhammad Umar a syrský prezident Bašár Asad.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video