Toyota představila facelift yarisu. Nabídne nový motor a drobné úpravy | E15.cz

Toyota představila facelift yarisu. Nabídne nový motor a drobné úpravy

Jakub Havlíček

Toyota na ženevském autosalonu oficiálně představí omlazenou verzi modelu Yaris. Facelift si vyžádal obměnu zhruba devíti stovek součástek.

Japonská automobilka během autosalonu v Ženevě představí facelift populárního hatchbacku Yaris. Ten prodělal hodně změn exteriéru i interiéru. Toyota uvádí, že celkem vyměnila 900 komponent.

Motor s objemem 1,33 litru v nabídce již nenajdete. Místo něj se pod kapotou objeví zážehový čtyřválec s objemem 1,5 litru a výkonem 82 kW. Zrychlení z nuly na sto zvládne omlazená verze za 11 vteřin.

Nový Lexus LS oficiálně: Odvážný je nejen v počtu převodových stupňů...

Vůz je díky předělané přední masce a širším zadním světlům opticky větší, rozměry vozu ale zůstaly stejné. Obměněné jsou také spodní lišty dveří, nárazníky či přední světlomety.

Další novinky nalezneme v interiéru. Od prostřední výbavy je standardem 4,2" barevný displej. Modernizovaná středová konzola má dát palubní desce soudržnější vzhled. V aktualizované nabídce jsou také nové možnosti čalounění, obložení a barev.

Nový sporťák od Toyoty se zřejmě bude znovu jmenovat Supra

Během premiéry na ženevském autosalonu bychom se měli dozvědět i datum, kdy bude facelift yarisu oficiálně uveden na trh.

Autor: Jakub Havlíček
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!