Toyota v Česku dramaticky snižuje ceny hybridů

Toyota Yaris Hybrid: Revoluce ve třídě malých
vozů, tak inzeruje tento automobil s výkonem 100k japonská Toyota. Je výjimečně hospodárný, vykazuje vůbec nejnižší emise (79 g/km) v rámci
všech vozů poháněných běžným spalovacím motorem.

Toyota Yaris Hybrid: Revoluce ve třídě malých vozů, tak inzeruje tento automobil s výkonem 100k japonská Toyota. Je výjimečně hospodárný, vykazuje vůbec nejnižší emise (79 g/km) v rámci všech vozů poháněných běžným spalovacím motorem. Zdroj: Toyota

Toyota Motor Czech oznámila nově platné ceny všech svých hybridních novinek v České republice pro rok 2012. A jsou překvapivé. Vůbec poprvé totiž bude hybridní technologie stát stejně jako ta konvenční.

Například nejlevnější Yaris Hybrid, který je na evropských trzích k dostání od května, stojí 359 900 korun. Za tyto peníze dnes dostanete model Yaris s konvenčním motorem 1,33 l Dual VVT-I s převodovkou Multidrive S ve výbavě Style.

Nejbližší konkurent Honda Jazz 1,3 IMA Hybrid stojí ve výbavě Comfort 429 tisíc korun. Yaris ale oproti němu nabízí silnější motor a lepší výbavu.

Prius+, první velkoprostorový vůz v ČR s plně hybridním pohonem, stojí 669 900 korun. Tolik stál dosud Prius. Jeho ceny dnes začínají na 589 900 korunách. Nejlevnější Auris Hybrid pak stojí 479 900 korun. To je cena na úrovní modelu Auris 2,0 l D-4D DPF, hybridní verze má ale navíc automatickou převodovku typu e-CVT.

„Očekáváme, že Yaris Hybrid si letos pořídí zhruba deset procent zákazníků, kteří se rozhodnou pro model Yaris,“ řekl Tomáš Vaněk, představitel Toyoty v České republice.

Na dotaz Autorevue, proč si myslí, že si Yaris Hybrid zakoupí jen deset procent zákazníků, odpověděl: „Češi jsou přeci jen konzervativní.“

Toyota Motor Corporation prodala od roku 1997 celosvětově téměř 4 miliony vozů s plně hybridním pohonem. Prius drží primát nejprodávanějšího vozu světa za první čtvrtletí letošního roku.