Ubytovna na stadionu nemá obdoby | e15.cz

Ubytovna na stadionu nemá obdoby

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jednu věc by fotbalové Vysočině mohla závidět řada prvoligových klubů: bydlení pro mladé přespolní hráče.

Dlouhá léta bydleli mladí hráči FC Vysočina studující na jihlavských školách po různých internátech. Ideální řešení to nebylo – ať kvůli vzdálenosti na stadion, tak proto, že klub nad nimi neměl dohled. Studenti a učni někdy nemají daleko do hospody a na diskotéku…

Dnes je přímo k tribuně na stadionu „přilepená“ moderní budova od architekta Františka Šmédka, v níž tři poschodí patří Domovu mládeže.

Večerka? Před zápasem i o půl osmé

Vypadá to v něm jako ve fotbalovém snu. Ubytovaní chlapci vidí z oken přímo na hřiště, z pokoje na trávník to mají jen pár kroků. „V České republice je náš Domov mládeže jedinečný, formou zřízení i způsobem fungování. Všechno je u nás podřízené sportovní přípravě,“ uvádí ředitel fotbalového internátu
Jaroslav Hochmal.

Všech třicet ubytovaných chlapců hraje v týmech FC Vysočina. „Jsem tu opravdu spokojený, kdybych nehrál fotbal a nemohl tady bydlet, musel bych do školy denně dojíždět ze Světlé nad Sázavou,“ pochvaluje si záložník dorostu B Michal Havel, jenž v Jihlavě studuje veřejnou správu.

Z města musí hoši být na ubytovně v devět večer, večerka bývá v deset. Před zápasy to ale může být i o půl osmé. „Výjimeční jsme také v tom, že fungujeme nonstop, přes víkendy během prázdnin. Z normálního internátu se studenti občas musejí povinně vystěhovat, a to pro fotbalistu v průbněhu sezony může znamenat problém,“ vysvětluje Hochmal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video