Ubývá šikovných dětí. O cvičení nestojí | E15.cz

Ubývá šikovných dětí. O cvičení nestojí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Gymnastika v Sezimově Ústí si drží vysokou úroveň. I když se občas objeví výrazný talent, dětí v oddílech ubývá.

Gymnastický oddíl v Sezimově Ústí patří k nejlepším na jihu Čech. Šestatřicetiletý bývalý gymnasta Jiří Prokop trénuje nejmenší adepty tohoto sportu už přes dvacet let.
„Dnes je úroveň gymnastiky podstatně vyšší. Souvisí to se zázemím oddílu. Kluby, které mají specializované tělocvičny, jdou výkonnostně nahoru daleko rychleji,“ porovnává Prokop.
Dříve bývala členská základna větší.

„Posledních pět let se ale držíme na stejném počtu. Chodí k nám padesát dětí,“ tvrdí Prokop a vysvětluje úpadek zájmu: „Ubývají šikovné děti. Jsou tlusté a už tolik nesportují.“

Gymnasté trénují třikrát týdně dvě a půl hodiny. V řadách cvičenců lze najít i výrazné talenty. „Jednou za pět let se občas někdo objeví. V současné době je to Kristýna Blafková, jejíž matka Marie Blafková gymnastiku trénuje. Chystá se na mistrovství republiky družstev druhé ligy,“ uvedl Prokop a prozradil další letošní cíle: „Na krajských přeborech družstev chceme alespoň tři medaile.“ Každý, kdo zvládne gymnastiku, se dokáže prosadit i v jiných sportech. „Nabíráme děti už od čtyř let. Nejdřív se učí držení těla, pak zkouší stojkovou a odrazovou přípravu a protahovací cviky,“ přibližuje Prokop. Na první závody můžou po roce. Cvičí snadné sestavy na kladinách, šplh a člunkový běh. „Gymnastika je nejhezčí sport, který znám a každému bych ji doporučil. Rozhodně kvůli všestrannosti,“ láká Prokop nové zájemce o gymnastiku do svých řad.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.