Univerzita Karlova připravuje v Hradci zahájení stavby kampusu | e15.cz

Univerzita Karlova připravuje v Hradci zahájení stavby kampusu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Univerzita Karlova připravuje zahájení výstavby první etapy svého kampusu v Hradci Králové. Ministr školství Josef Dobeš (VV) podepsal poskytnutí dotace na projekt výstavby univerzitního výukového a výzkumného centra za téměř 400 milionů korun. Řekl to děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy (UK) v Hradci Králové Miroslav Červinka.

„Nyní připravujeme vyhlášení výběrového řízení na generálního dodavatele stavby, předpokládáme, že vlastní stavební práce začnou ještě v letošním roce,“ řekl Červinka. Univerzita, která má v Hradci Králové lékařskou a farmaceutickou fakultu, získá téměř 7000 metrů čtverečních plochy, kterou bude možné využít pro výuku i výzkum.

„Nové prostory rozšíří stávající, které již nestačí současným požadavkům na výuku, vědu a výzkum jak svojí velikostí, tak i požadavky na technické zázemí,“ uvedl Červinka. Vybudování první etapy bude z 85 procent financovat Evropská unie, zbývající peníze uvolní ze svého rozpočtu stát. Nová budova by měla oběma fakultám sloužit od 1. září 2014.

Kampus Univerzity Karlovy vyroste v těsném sousedstvím hradecké fakultní nemocnice, jeho výstavba bude rozdělena do několika etap. „Postup další výstavby bude záležet na úspěchu při získávání peněz,“ řekl Červinka. Celkové náklady na zbudování kampusu se blíží částce kolem 2,5 miliardy korun. Dosud obě fakulty působí na několika místech ve městě. Poslední investicí Lékařské fakulty UK v Hradci Králové bylo v listopadu 2005 otevřené nové výukové centrum v areálu fakultní nemocnice za téměř 85 milionů korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery