Ústí bude mít novou dominantu | e15.cz

Ústí bude mít novou dominantu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Město Ústí nad Labem bude mít již koncem roku novou dominantu – lanovku, která spojí centrum města s oblíbeným výletním místem – zámečkem Větruše. V zadávacím řízení na výstavbu lanové dráhy, které pro město realizovala právní kancelář MT Legal, zvítězila společnost Viamont DSP.

Ústí nad Labem získalo na výstavbu lanové dráhy dotaci z regionálního operačního programu, která pokryje investiční náklady. Společnost Viamont DSP dokázala nabídnout nejnižší cenu (58,2 milionu korun), nejkratší termín dokončení lanovky (listopad 2010) i nejdelší záruční dobu na technologii lanové dráhy (36 měsíců). Oproti původnímu výběrovému řízení z loňského prosince, které bylo zrušeno, jde o výrazné snížení plánovaných nákladů.

Nyní čeká město koncesní řízení na budoucího provozovatele lanovky. Po dokončení dráhy bude lanovka několik měsíců ve zkušebním provozu a na jaře příštího roku by se v ní již mohli svézt první turisté. Lanovka je technicky a technologicky zajímavá a její spodní nástupní stanice v rámci nákupního centra a výstupní na zámku Větruše je velmi ojedinělá. Navíc povede nad frekventovanou silnicí, železnicí i obytnou a industriální zónou a bude zapojena do systému integrované dopravy města.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video