V akváriu plave sumec Kuba | E15.cz

V akváriu plave sumec Kuba

Pokud lidé nerybaří, ale chtěli by na vlastní oči vidět plavat ve vodě třeba štiku či candáta, mohou zavítat do Chotěbuzi.

Kousek od archeoparku Podobora stojí kruhová budova, ve které jsou obří akvária. Jejich celkem pět a v nich tři sta tisíc litrů vody. Akvária jsou unikátní v tom, že kromě rybiček z celého světa, jsou zde k vidění i sladkovodní ryby. „Ve vodě si plavou velikánští kapři, líni, štiky, candáti, boleni, jeseteři a okouni,“ přiblížila Jana Szotkowská. Mezi návštěvníky určitě vzbudí pozornost veslonos americký nebo mezi dětmi tolik oblíbený sumec albín jménem Kuba. „Toho jsme vychovali z pěti centimetrů a dnes váží osmnáct kilo a měří sto padesát centimetrů,“ upřesňuje Szotkowská. Donedávna zde plaval i dvoumetrový sumec Libor, který vážil padesát kilo. Ten teď brázdí vody rybníka, kde má lepší prostor a může se rozmnožovat. V další místnosti je pak dvacet akvárií s rybkami ze všech koutů světa. Mezi nejzajímavější patří Kostlín velký, který v přírodě vyroste až do třech metrů. Je to takzvaná aligátoří ryba, protože má tlamu plnou zubů. Ty vypadají, jakoby vypadli přímo krokodýlovy z tlamy. Pro ty, kteří nevlastní rybářský lístek, ale rádi by si ulovili vlastní rybu, je zde přichystán rybníček plný pstruhů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.