V Českých Budějovicích bude k vidění závěrečné soutěžní kolo budoucích řemeslníků | E15.cz

V Českých Budějovicích bude k vidění závěrečné soutěžní kolo budoucích řemeslníků

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
16. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO přinese ve dnech 18. a 19. května 2012 již páté závěrečné kolo. Soutěž, jejíž celorepublikové finále proběhne na veletrhu FOR ARCH v září 2012 v Praze, se koná na Výstavišti České Budějovice při výstavě Hobby 2012 v pavilonu R3. Klání se zúčastní 26 řemeslníků z 9 škol.

„Kvalitních řemeslníků je v posledních letech nedostatek a soutěží se snažíme na tuto problematiku upozornit. Proto je mottem letošního ročníku právě heslo „Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání“, kterým se snažíme tuto situaci vystihnout,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. V pátém kole bude soutěžit 7 družstev truhlářů a 6 týmů zedníků.

Spolupráce s dětským domovem

I toto soutěžní klání poskytne příležitost mladým chlapcům z dětského domova. Tentokrát jde o Dětský domov a základní školu Horní Planá, jejíž studenti se budou podílet na přípravách soutěže. V sobotu 19. května si navíc ti nejmladší pod vedením pana Ing. Stanislava Cukora ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk vyzkouší, jaké je to být truhlářem. Pokusí se vyrobit jednoduchou stoličku dle truhlářského výkresu a čeká je za to odměna v podobě hodnotných cen od společnosti Stanley.

Ukázky 3D modelování projektů zahrad

Každý rok se snaží organizátoři soutěž zpestřit nějakou zajímavou podívanou. Nejinak je tomu i letos. Stejně jako v minulých kolech bude i nyní k vidění modelování projektů zahrad ve 3D formátu. Exhibici zahradní tvorby předvedou v pátek 18. května studenti z VOŠ a SŠ zemědělské školy Benešov. Přípravu projektování rodinných zahrad má na starosti zahradní projektantka Bc. Veronika Petrová.

Kouzlení s kvádry YTONG

V sobotu 19. května budou moci zájemci o umělecké předměty potěšit svůj zrak zajímavým zpracováním kvádrů YTONG. Tento stavební materiál bude přímo na místě opracovávat designér Mgr. Jiří Jež.
Od 16:15 hod. v sobotu 19. 5. 2012 proběhne autogramiáda patrona soutěže, moderátora a herce Jana Antonína Duchoslava, který poté vyhlásí výsledky posledního pátého kola.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video