V ČR letos může vzrůst objem realitních obchodů až na 37 miliard korun | E15.cz

V ČR letos může vzrůst objem realitních obchodů až na 37 miliard korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na českém trhu podnikatelských nemovitostí se za celý letošní rok pravděpodobně uskuteční obchody v hodnotě kolem 1,5 miliardy eur, tedy asi 37 miliard korun. Výhled, který ukazuje na meziroční nárůst objemu transakcí, zveřejnila realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle (JLL). Na začátku roku firma odhadovala letošní realitní investice na úrovni zhruba jedné miliardy eur.

„Pozitivní postoj investorů vůči České republice přetrvává a v kontextu stávajících problémů mnoha zemí Evropy jsou země střední a východní Evropy atraktivní především díky své relativní stabilitě a růstovému potenciálu,“ uvedli analytici JLL. Objem investic do tuzemských komerčních nemovitostí se podle JLL v druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 25 procent na přibližně 4,4 miliardy korun. Za celé pololetí potom investoři nakoupili kancelářské budovy, sklady a obchodní centra za zhruba 15,9 miliardy korun.

Podle nedávno zveřejněných čísel poradenské firmy CB Richard Ellis, která používá jinou metodiku než JLL, se v Česku v první polovině roku uskutečnily realitní transakce za 723 milionů eur, tedy asi 18 miliard korun. To je víc než za celý loňský rok.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video