V Kanadě uprchli dva vězni pomocí vrtulníku | E15.cz

V Kanadě uprchli dva vězni pomocí vrtulníku

Vězení, ilustrační foto
Vězení, ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Dva vězni uprchli v neděli pomocí vrtulníku za bílého dne z věznice nedaleko kanadského Montrealu, ale dlouho si svobody neužili. Policie je totiž podle místních médií hned v noci na dnešek našla, stejně jako jejich dva komplice.

Dramatický útěk se udál krátce po 14:00 místního času. Policie brzy poté našla vrtulník v horském středisku Mont-Tremblant asi 85 kilometrů od věznice. Na místě byl jen pilot. Policisté ho odvezli do nemocnice a poté vyslechli. Při rozsáhlé pátrací operaci našli nejen oba uprchlíky, ale i jejich komplice.

Podle místních médií šestatřicetiletý Benjamin Hudon-Barbeau a třiatřicetiletý Danny Provencal utekli pomocí dvou ozbrojených kompliců, kteří unesli vrtulník i s pilotem a přiměli ho letět k věznici. Nad objektem spustili provazový žebřík k vězňům, kteří již čekali na střeše vězení. Únik byl podle komentářů velmi dobře připravený.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.