V Karviné se o odškodnění hlásí první zranění | E15.cz

V Karviné se o odškodnění hlásí první zranění

Povinnost uklízet chodníky v zimní sezoně letos poprvé nemají majitelé přilehlých domů, ale starat se o ně musí radnice jednotlivých měst.

Také v Karviné už registrují stížnosti dvou obyvatel města, kteří se na neuklizených chodnících zranili. „Obě záležitosti řešíme. Zda se dočkají odškodnění za svá zranění, rozhodnou pracovníci pojišťovny, s níž máme uzavřenou smlouvu,“ potvrdila tisková mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová. Lidé, kteří chtějí získat od města odškodnění za úraz, který se mu stal na chodníku ve městě, musí v první řadě oslovit radnici.

„Od úředníků pak dostanou informace naši likvidátoři. Každý případ řešíme individuálně. Je rozdíl, jestli byl zraněný člověk střízlivý, nebo opilý, zda šel v zimních botách či lodičkách,“ řekl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. Také v okolních městech už radnice registrují žádosti lidí, kteří se zranili na zmrzlém chodníku. Například jen ve třech městských částech Ostravy Moravská Ostrava, Ostrava-Jih a Poruba už evidují devětatřicet případů zraněných chodců. „U nás máme deset žádostí a to je o čtyři více, než je celorepublikový průměr,“ sdělil mluvčí Ostravy- -Jihu Michael Kutty.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.