V Mladé Boleslavi začala kontroverzní dostavba nemocnice | E15.cz

V Mladé Boleslavi začala kontroverzní dostavba nemocnice

Společnost Neocity Group zahájila přípravné stavební práce na dostavbě nemocnice v Mladé Boleslavi. Tendr na stavbu podle Hospodářských novin doprovází řada nejasností. Firma prý pro podobnou stavbu nemá potřebné kapacity. To ale společnost odmítá. Stavební práce v nemocnici mají začít letos na jaře a skončí na podzim 2012. Celkové investiční náklady dosáhnou 450 milionů korun. Stavbu bude financovat Neocity Group. Stavět bude společnost Chládek a Tintěra.

Občanským demokratům vadí, že hejtman David Rath (ČSSD) podpisem smlouvy o dostavbě nemocnice kraj zavázal ručit za stavební zakázku až do 450 milionů korun bez souhlasu zastupitelstva. Hejtman obvinění odmítá. Tvrdí, že o přidělení peněz na stavbu zastupitelstvo rozhodlo loni v dubnu. Rath řekl, že v tendru na dostavbu nemocnice zvítězila firma s nejnižší nabídkou, která byla 387 milionů korun. Hospodářské noviny nedávno napsaly, že společnost, která má vybudovat nový pavilon interny s ambulancemi, lůžky, jednotkou intenzivní péče a podzemním parkovacím domem pro 130 aut, má vlastníky na Kypru a není vůbec stavební firmou. Na samotnou stavbu si bude muset najmout jinou společnost. Sama totiž podle HN nevykazuje žádnou činnost a zaměstnance, kteří by si mohli troufnout na téměř půlmiliardovou investici.

S tím ovšem Neocity Group nesouhlasí. Uvedla, že se opírá o banku Poalim, která je součástí izraelské finanční skupiny Hapoalim Bank. Fond Neocity Group prý řídí investiční aktivity ve výši kolem miliardy amerických dolarů (asi 18 miliard korun). Na přípravě tendru se dle HN podílela firma ML Compet. Společnost se před rokem a půl jmenovala EPG a patřila bývalému náměstkovi středočeských nemocnic Filipem Bušinou, kterého stíhá policie za údajné daňové úniky.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud