Vánoce daly vzniknout řadě kuriózních rekordů | E15.cz

Vánoce daly vzniknout řadě kuriózních rekordů

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vánoce nejsou jen svátky klidu a míru. Občas o nich bývá pěkně rušno a daly vzniknou i řadě kuriózních rekordů. Jejich výběr přinesla agentura DPA.

Vánoční stromek z kostek Lego: impozantní stavba vysoká 12,2 metru stojí na londýnském nádraží St Pancras International. Její tvůrci ji během týdnů práce postavili z 600 tisíc umělohmotných kostiček. Z nich je sestaveno i 1200 ozdob na „stromku“.

Hod vánočním stromkem do dálky: vítěz této discipliny odhodil půldruhého metru vysoký smrk 11,8 metru daleko. Stalo se to při mistrovství Německa v Gadowě v prosinci 2010. Závodník, který skončil na druhém místě, hodil 11,25 metru a bronz patřil borci s výkonem 10,80 metru.

Přepracovaný Santa Claus: více než 11 tisíc dobrovolníků kanadské pošty v roce 2006 pomáhalo vypořádat se s rekordně velkými horami dopisů. Odpověděli na 1,06 milionu dopisů a 44 166 e-mailů v jedenácti jazycích a poradili si i s odpovědí v Braillově písmu.

Vánoční stromek z lega na londýnském nádraží St Pancras

Největší perník: jistý Američan v Bloomingtonu ve státě Minnesota „postavil“ obří perníkovou chaloupku s vnitřním objemem 1036 metrů krychlových. Její rozměry se dosud nikomu nepodařilo překonat - byla 13,86 metru dlouhá, 10,81 metru široká a 18,28 metru vysoká.

Největší vánoční sbor: čítal 7514 členů a sešel se 3. prosince na Univerzitě Boba Jonese v městě Greenville v americkém státu Jižní Karolína.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video