Vettel přetavil pole position ve vítězství a je lídrem šampionátu! | E15.cz

Vettel přetavil pole position ve vítězství a je lídrem šampionátu!

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
• 
ZDROJ: ctk

Michal Mikoláš, F1sport.cz

Vettel se po vypjatém a emotivním souboji s Markem Webberem dokázal vrátit na vrchol. Red Bull může slavit double. Třetí dojel Lewis Hamilton z týmu Mercedes.

Závody na Sepangu jsou pro piloty i jejich vozy peklem. Všeobecně se Velká cena Malajsie považuje za fyzicky nejnáročnější závod roku. Kombinace vysokých teplot a vlhkosti vzduchu činí z pobytu za volantem nesmírně vyčerpávající zážitek. V průběhu závodu zde piloti ztratí více tekutin než kdekoliv jinde.

Závodníci formule 1 jsou však na malajské počasí po fyzické stránce připraveni na jedničku. Nikdy si však nemohou být stoprocentně jistí tím, že jim svatý Petr na trati poblíž Kuala Lumpur nepřipraví přívalový déšť, který kroužení na trati přetvoří v boj o přežití.

Jako lídr šampionátu do Malajsie přijel Fin Kimi Räikkönen, který i díky vynikající práci s pneumatikami v Melbourne přelstil soupeře v čele s Fernandem Alonsem a Sebastianem Vettelem.

Podrobnou zprávu o závodu F1 v Sepangu čtěte na F1Sport

Autor: Michal Mikoláš, F1sport.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.