Více internetu rovná se méně mladých řidičů | E15.cz

Více internetu rovná se méně mladých řidičů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

jam

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vědci z dopravního výzkumného ústavu Michiganské univerzity, který sídlí v Ann Argot, zjistili, že se stoupajícím počtem uživatelů internetu klesá v USA množství mladých lidí vlastnících řidičský průkaz.

A tento trend je patrný i jinde. S podobnými poznatky přišli i výzkumníci v Kanadě, Velké Británii, Německu, Japonsku, Švédsku, Norsku a Jižní Koreji. I tam se snižuje počet mladých řidičů a zvyšuje se počet těch starších.

„V zemích, kde je internet hodně rozšířený, je dnes méně mladých řidičů. Naplňuje se hypotéza, že virtuální kontakt omezí potřebu skutečných kontaktů mezi mladými lidmi,“ řekl Michael Sivak, vedoucí výzkumné skupiny.

Třetina držitelů řidičského oprávnění v USA byla v roce 1983 mladší třiceti let. Dnes je to pouze 22 procent, říká se ve studii, kterou zveřejnila Michiganské univerzita.

Vědci také zjistili, že kolem 94 procent Američanů vlastnilo řidičák v čase svých dvacetin v roce 1983, v roce 2008 to ale už bylo 84 procent.

Analytička Rebecca Lindlandová z IHS Automotive, výzkumné společnosti z Detroitu, také potvrdila, že mladí lidé dnes touží mnohem méně po řidičském průkazu. A připsala to sociálním změnám. Tomu, jak dnes mladí lidé spolu komunikují.
„Dříve museli mladí lidé, pokud se chtěli vidět s kamarády, opustit dům, dnes ne,“ řekla. „Auto už není třeba.“

A dodala: „To, že se dnes mladí lidé o auta nezajímají, ale neznamená, že se to nezmění. Až vyrostou, určitě si ho pořídí. Ale zcela jistě už s ním budou zacházet jinak než jejich rodiče.“

Autor: jam

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.