VIDEO: Rus se ve čtyřkolce-ledoborci nebojí na tenký led | e15.cz

VIDEO: Rus se ve čtyřkolce-ledoborci nebojí na tenký led

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jestli někde umí zima vládnout, pak je to v Rusku. Zdejší molodci se ale nesmějí nechat zaskočit. Technický nadšenec Alexej Garagašjan je navíc reprezentantem těch, kteří si ze zimy ještě umějí udělat legraci a pořádně si ji užít. Jak známo, chůze po tenkém ledě symbolizuje nejisté a riskantní konání, ale Garagašjan se na tenkém jezerním ledu přímo vyžívá, když se na něm prohání v obojživelném stroji vlastní konstrukce. Rusovo ledoborectví přesto vyžaduje dost odvahy.

Alexej Garagašjan svůj obojživelník svařil z ocelových trubek a profilů a osadil jej turbodieselem Kubota o objemu 1,5 litru. Převodovka je z vozu VAZ 2108 a diferenciál z kamazu. Vozítko dosahuje rychlosti 40 kilometrů za hodinu a díky čtyřkolovému náhonu a objemným kolům s gumovými drapáky, které v pravý čas zafungují i jako kolesa parníku, se Garagašjan dokáže vyhrabat z probořeného ledu zpátky na zasněženou plochu.

Na videu je krásně vidět, jak při vyšší rychlosti vozidlo působí jako skutečný ledoborec – zatímco stále uhání vpřed po pukajícím ledu, za ním už zůstává otevřená hladina jezera z popraskanými krami.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video