VIDEO: Toyota i-Road působí při jízdě jako opilý námořník | E15.cz

VIDEO: Toyota i-Road působí při jízdě jako opilý námořník

Jaroslav Matějka

Hodně nezvyklý koncept dorazil do Ženevy v balení automobilky Toyota. Jmenuje se i-Road a působí na první pohled hodně… no, rozkolísaně.

s uzavřenou kabinou pro dva cestující přitahovala podle kolegy Lukáše Ditricha, který ji v Ženevě fotografoval, velkou pozornost. A nebylo divu.

Vozítko o rozměrech 2350 mm (délka), 850 mm (šířka) a 1445 mm (výška) pohánějí dva 2kW elektromotory umístěné v předním kole. Rozvor ultra-kompaktního vozidla je 1700 mm.

Udivuje hlavně šířka konceptu, která je běžná spíše pro jednostopá vozidla. Umožňuje vozidlu protáhnout se tam, kde jiní končí. Na jedno parkovací místo se prý vejdou čtyři vozítka i-Road.

A nová je i technologie Active Lean, která zajišťuje automatické naklánění tohoto dopravního prostředku (Toyota ho označuje jako osobní přepravník!!), při průjezdu zatáčkou. Minimální poloměr otáčení je pouhé tři metry.

Dojezd konceptu je podle Toyoty 50 kilometrů a cestující nepotřebují při jízdě helmy. Po vyčerpání kapacity baterie ji lze dobít z běžné domovní zásuvky během tří hodin.

Zdroj: AutoRevue.cz

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!