Vodafone se v roce 2015 přestěhuje ze Strašnic do Stodůlek | e15.cz

Vodafone se v roce 2015 přestěhuje ze Strašnic do Stodůlek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká pobočka Vodafone se za 3,5 roku odstěhuje ze stávajícího sídla Na Vinici ve Strašnicích. Od ledna 2015 bude sídlit v nové ekologické centrále, kterou pro něj v pražských Stodůlkách u stanice metra postaví společnost Finep. Uvedli to zástupci operátora. Jedním z důvodů pro stěhování jsou rostoucí nároky Vodafonu na ekologické parametry sídla. Nová centrála o rozloze kolem 16 tisíc metrů čtverečních bude mít jako jedna z prvních administrativních budov v Praze certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a díky ekologicky šetrnému chodu navíc operátor dlouhodobě významně ušetří provozní náklady.

Proti Vinici bude Vodafone v novém sídle využívat asi o pětinu méně prostoru. „Je to hlavně díky lepší práci s prostorem a částečně i díky tomu, že část zaměstnanců využívá takzvaný flexi office, v rámci nějž mohou občas pracovat z domova,“ uvedl mluvčí Miroslav Čepický. Změnu adresy operátor zvažoval zhruba poslední dva roky. Vedle Stodůlek byly ve hře například ještě objekty na Evropské ulici v Dejvicích.

„Klíčovými parametry při výběru nového sídla byly co nejekologičtější provoz budovy s nízkou energetickou náročností a těsná blízkost metra, aby se zaměstnanci mohli snadno dopravovat,“ uvedla generální ředitelka Vodafonu Muriel Antonová. Vodafone se profiluje jako ekologický operátor. V minulosti snížil emise CO2 ve své mobilní síti a využívá také hybridní a elektrická vozidla. Současná nájemní smlouva v areálu Na Vinici, kde je Vodafone od roku 2000, vyprší začátkem roku 2015. I v novém sídle bude operátor v nájmu. Finep by měl začít stavět v příštím roce. V sousedství již má sídlo například Siemens a do lokality by se měla stěhovat i Komerční banka.

Díky použitým technologiím v souladu s certifikací LEED dosáhne Vodafone podstatného snížení energetické náročnosti budovy, zejména na vytápění a chlazení. Budova bude spotřebovávat jen zhruba třetinu energií ve srovnání s běžnými budovami podobné velikosti. Vodafone v nové budově bude také maximálně používat recyklované materiály a místní zdroje.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery