Vyhoďte je všechny. Fond Starboard jde po krku manažerům Yahoo | E15.cz

Vyhoďte je všechny. Fond Starboard jde po krku manažerům Yahoo

Logo Yahoo
Logo Yahoo
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Neon Tommy via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hedgeový fond Starboard Value bude usilovat o výměnu celé správní rady americké internetové společnosti Yahoo a sám nominoval své lidi na všech devět jejích členů. Fond to uvedl v dnešním dopise akcionářům Yahoo. Starboard vede kampaň za zásadní změny v Yahoo od roku 2014.

„Jsme velmi zklamáni chatrným finančním výkonem Yahoo, špatným řízením, nehoráznými praktikami v odměňování a najímání a všeobecným nedostatkem dohledu ze strany správní rady,“ oznámil fond. Ten drží v Yahoo zhruba 1,7 procenta akcií.

Akcionáři mohou předkládat nominace do správní rady Yahoo do 26. března. Valná hromada by se měla sejít nejdříve koncem června a Starboard doufá, že se do té doby podaří najít dohodnuté řešení.

Starboard žádá vedení Yahoo už dva roky, aby firma odprodala své asijské aktivity a prodala i své základní internetové operace. Tisk počátkem března psal, že vedení Yahoo bude uvažovat o prodeji internetových aktivit a hledá možné zájemce. Očekávají se nabídky od telekomunikační společnosti Verizon Communications, vydavatelství Time a některých fondů soukromého kapitálu, uvedla agentura Reuters.

I přes finanční úpadek Yahoo stále patří k nejnavštěvovanějším službám na internetu. Na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma, firmu ale později dohnala a pak i předehnala konkurence.

Yahoo provozuje například agregátor zpráv Yahoo News a elektronickou poštu Yahoo Mail. Firma pod vedením Marissy Mayerové investovala také do reklamních technologií, on-line videa a softwaru pro mobilní zařízení, těm se ale nepodařilo pozici firmy výrazněji zlepšit. V loňském čtvrtém čtvrtletí se podnik propadl do ztráty 4,4 miliardy dolarů (107 miliard korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video