Windows 10 už obsadily 14 milionů počítačů | E15.cz

Windows 10 už obsadily 14 milionů počítačů

První oficiální ukázky Windows 10
První oficiální ukázky Windows 10
• 
ZDROJ: Microsoft

Živě.cz, Jakub Čížek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Před dvěma dny vypukla vlna upgradů na Windows 10 z počítačů s Windows 7 a 8. Ačkoliv většina analytických služeb Desítky ve svých statistikách ještě neeviduje, podle čerstvého zápisku na blogu Microsoftu však Windows 10 obsadil už 14 milionů počítačů.

Vzhledem k tomu, že si Microsoft na počátku vytyčil metu jedné miliardy instalací, celý proces přechodu je skutečně teprve na začátku – vždyť jen uživatelů Windows 7 jsou stovky milionů.

Microsoft počítá, že by si nový program mohly v příštích měsících stáhnout zdarma desítky až stovky milionů lidí po celém světě. Software má být k dispozici ve 190 zemích, včetně České republiky. Již minulý měsíc firma nabídla uživatelům, že si mohou upgrade rezervovat na jejích internetových stránkách.

Microsoft v zápisku zároveň ujišťuje komunitu, že upgrade nadále probíhá, takže ti, kteří ještě stále čekají, se musí obrnit trpělivostí. Delší proces má zajistit co nejméně problémů. Většina instalací by měla proběhnout bez zádrhele, tu a tam se ale může objevit komplikace. V tom případě Microsoft vybízí uživatele, aby se obrátili na jeho podporu.

Pokud má uživatel legální Windows 7 a 8, stále čeká a chtěl byste upgrade urychlit, můžete si stáhnout bezplatný instalátor a upgrade provést sami. Funguje bez problému – použili jsme jej i pro upgrade na vlastních počítačích.

Připomenout "sedmičky", vymazat vzpomínky na "osmičky"

Podle Microsoftu nové Windows 10 budou připadat povědomé uživatelům Windows 7, šest let starého systému, který stále běží na většině osobních počítačů. Microsoft chce podle AP novým systémem hlavně vymazat vzpomínky na svůj operační systém Windows 8 z roku 2012, kterým si znepřátelil mnoho uživatelů kvůli těžkopádnému designu. Microsoft rovněž přeskočil název Windows 9. Podle svých slov chce tak dát najevo, že nový systém představuje proti stávající verzi velký krok vpřed.

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella by chtěl, aby do tří let měla nové Windows 10 jedna miliarda přístrojů po celém světě. Podle odhadů firmy některou z verzí Windows v současnosti používá 1,5 miliardy lidí po celém světě.

Aktualizace ve Windows 10 lze nově skrýt a neinstalovat

Autor: Živě.cz, Jakub Čížek

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video