Xiaomi překonala rekord. Za den prodala dva miliony mobilů | E15.cz

Xiaomi překonala rekord. Za den prodala dva miliony mobilů

Xiaomi
Xiaomi
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: DAYJOY via Flickr

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi si zasloužil zápis do Guinnessovy knihy rekordů za nejvíce prodaných mobilních telefonů za 24 hodin. Celkem společnost prodala 2,12 milionu chytrých telefonů, uvedla na internetových stránkách CNNMoney.

Rekord padl při výroční propagační akci firmy nazvané „Mi Fan Fest“. Během této akce společnost vydělala 2,08 miliardy jüanů (8,5 miliardy korun). Kromě chytrých telefonů prodala také stovky tisíc dalších chytrých přístrojů a hodinek, 79 tisíc wi-fi jednotek a 38 600 chytrých televizí.

Čínská společnost vznikla před pěti lety a přezdívá se jí čínský Apple. Její generální ředitel Lei Ťün dokonce na některé události obléká černý rolák a modré džíny, podobně jako to dělal Steve Jobs, když představoval nové produkty od Applu.

Xiaomi patří mezi pět největších výrobců chytrých telefonů na světě. Ačkoli za některá období na domácím trhu překonala v prodeji i Apple, ten se zatím o svou pozici bát nemusí. Za loňský rok totiž americká firma v Číně v prodejích vedla.

Nyní se přesouvá i do jiných oblastí, než jsou chytré telefony. Představila třeba sadu chytrých produktů pro fitness nebo fotoaparátů ve stylu americké firmy GoPro, která se orientuje na fotoaparáty a kamery vhodné do extrémních akcí.

**

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video