Yahoo má prý více nabídek na hlavní aktivity za pět miliard dolarů | E15.cz

Yahoo má prý více nabídek na hlavní aktivity za pět miliard dolarů

Yahoo má prý více nabídek na hlavní aktivity za pět miliard dolarů
Logo Yahoo
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Neon Tommy via Flickr

ČTK

Americká společnost Yahoo obdržela několik nabídek na své základní internetové aktivity v hodnotě nejméně pěti miliard dolarů (119,4 miliardy korun). S odvoláním na své zdroje to dnes uvedla finanční televize CNBC. Druhé kolo nabídek skončilo v pondělí.

Podle CNBC ale zatím není zcela jasné, na jaký majetek nabídky přesně jsou. Každá nabídka totiž může být na trochu jiný majetek, třeba pouze na část duševního vlastnictví a realit, a nabídky se mohou znovu změnit v dalším aukčním kole. Některé nabídky mají nicméně hodnotu pět miliard dolarů a více.

Telekomunikační společnost Verizon Communications nabídla za základní aktivity Yahoo 3,5 miliardy dolarů, což je jedna z nižších nabídek, které firma obdržela. O Verizonu se už několik měsíců mluví jako o favoritovi na převzetí internetových aktivit Yahoo. Správní rada Yahoo by se měla sejít v pátek, aby přezkoumala druhé kolo nabídek. Nejlepší nabídky pak budou pokračovat do závěrečného kola, které začne příští týdne, dodala CNBC. Dokončeno by mělo být do poloviny července.

Twitter by se mohl spojit s Yahoo, už proběhly první strategické schůzky

Základní internetové aktivity Yahoo zahrnují například internetový vyhledávač nebo elektronickou poštu. Už delší dobu se potýkají s problémy a generální ředitelce Marisse Mayerové se ani po více než třech letech ve funkci nepodařilo dosáhnout obratu v hospodaření podniku.

V letošním prvním čtvrtletí vykázala firma čistou ztrátu 99 milionů dolarů po zisku 21 milionů dolarů ve stejném období loni. Čtvrtletní tržby se meziročně propadly o 11 procent na 1,1 miliardy dolarů. Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence. Tržby společnosti Yahoo dosáhly maxima v roce 2008.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud