Z laboratoře X se v Alphabetu stane samostatná společnost | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Z laboratoře X se v Alphabetu stane samostatná společnost

Z laboratoře X se v Alphabetu stane samostatná společnost
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Restrukturalizace technologického giganta Google na holding Alphabet přinesla další detaily – jako první vytvořená samostatná firma se po bok nejznámějšího byznysu s vyhledáváním, v němž působí samotná značka Google, zařadila také firma Life Sciences. Její základy a struktury jsou přitom nějakou dobu známé, avšak pod názvem Laboratoř X.

Laboratoř X se v rámci Googlu proslavila vývojem chytrých kontaktních čoček, jako další priority firmy, která z laboratoře X vzešla, označil prezident holdingu Alphabet Sergej Brin také vývoj nanočástic, které by byly schopné v krevním řečišti likvidovat rakovinu a také již dříve potvrzený projekt nejrozsáhlejšího mapování lidského zdraví a genomu na světě.

Z hlediska struktury se krom oficiálního zařazení jako „firma“ pod hlavičkou holdingu Alphabet moc nezmění – společnost povede Andy Conrad, který dříve šéfoval divizi Google Life Sciences. „Budou pokračovat v započaté práci výzkumu a vývoje nových technologií, od samotného vývoje po klinické testování,“ napsal Brin s tím, že věří, že tento typ firmy bude v rámci Alphabetu doslova „vzkvétat“.

Jan Sedlák: Alphabet je trochu punk, trochu obrana

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!