Za zápalné lahve sankce magistrátu | E15.cz

Za zápalné lahve sankce magistrátu

Přestupkové oddělení magistrátu potvrdilo závěry policie, že rasistický útok na dům v Rybářské ulici si vymyslel jeden z obyvatel domu Karel Giňa. Dostal od magistrátu sankci.

Po třech měsících vyšetřování údajného rasistického útoku na Rybářské ulici policisté oznámili, že zápalné lahve i zapálený kontejner má na svědomí pětapadesátiletý obyvatel domu Karel Giňa. Případ předali magistrátu a ten právě rozhodl. Policie měla pravdu a Giňa dostal sankci.
„Přestupkové oddělení magistrátu potvrdilo zjištění policie. Požádali jsme dotyčného o podání vysvětlení a jeho vysvětlení odpovídalo podkladům policie. Podle příslušných předpisů dostal sankci,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Šindler. To, zda šlo o pokutu nebo jen přísnou domluvu, nechtěl uvést. „Ze zákona nesmíme podobné informace sdělovat,“ dodal Šindler.
Tři zápalné lahve v romském domě vzbudili rozruch v dubnu. O měsíc později nedaleko domu hořel kontejner a romští aktivisté mluvili o opakovaných rasistických útocích. „Nezjistili jsme, že by to způsobil někdo jiný. Kriminalisté došli k výsledku, že si celou věc oznamovatel sám vymyslel,“ vysvětlil výsledky vyšetřování policejní komisař Stanislav Sobol. Na Giňu při vyšetřování ukazovaly i odborné posudky.
Za smyšlení rasistického útoku Giňovi nic nehrozí. Český právní řád na podobné věci nemyslí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!