Zbili nás policisté, řekla lékaři

Romantický oběd skončil rozbitým nosem a podáním trestního oznámení. Na policisty.

Pátek patnáctého. Zuzana Uhrová se kolem půl jedné odpoledne vrací se svým přítelem z oběda. V restauraci U Šimla si pochutnala na oblíbeném smaženém sýru a tři dny po operačním zákroku v nemocnici se těší zpátky do práce. Na zákazníky. Zhruba o hodinu později už má ale jiné starosti. Najednou nemá na práci ani pomyšlení a na romantický oběd si už ani nevzpomene. Se zlomeným nosem se v karlovarské nemocnici jen těžko brání slzám. „Na ulici I. P. Pavlova, kousek od restaurace Charlie, nás zbili policisté,“ popisuje později v redakci Sedmičky zážitek, který jí otřásl.
Co se tam stalo? U jejich auta zastavil cizí vůz. Modrá fabie. A to ve chvíli, kdy přítel Zuzany Uhrové upozorňoval jiného řidiče, že jim na křižovatce nedal přednost v jízdě. „Řidič fabie začal mému příteli nadávat, tak on ho pochopitelně slovně odbyl. V tu chvíli se ale do něj ten muž pustil,“ vypráví chvějícím hlasem. „Vyběhla jsem z auta, že je roztrhnu a pomůžu mu, on se ale pustil i do mě. Dostala jsem ránu loktem do obličeje a pak do břicha. Nakonec mě odhodil,“ líčí událost.
Netrvalo dlouho a na místo přijeli policisté. „Rovnou se vrhli na mého přítele a začali do něj kopat. Toho druhého chlapa si nevšímali. A zatímco příteli na zemi kroutili ruce, řvali na něj a nasazovali mu pouta, ten druhý nasedl do auta a klidně odjel,“ říká.
Ji i jejího přítele rozčílilo, že se policisté druhým účastníkem rvačky vůbec nezabývali. „Vůbec neřešili, co se na tom místě vlastně děje. Šli rovnou po nás, tedy po příteli. Až potom z nich vypadlo, že chlap z modré fabie je také policajt. Myslela jsem, že se mi všechno jenom zdá,“ dodává.
Mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta v reakci na dotaz Sedmičky uvedl, že případ, ke kterému došlo 15. října kolem půl jedné v ulici I. P. Pavlova u přechodu pro chodce, policisté prošetřují. „Z důvodu objektivního vyšetření žádáme svědky této události, aby se telefonicky ozvali na linku 158. Zejména řidiče osobního vozidla Renault Scénic, který zde měl být také verbálně napaden,“ upřesnil policejní mluvčí.