Zdravotní židle Adaptic je vítězem nezávislého testu fyzioterapeutů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Zdravotní židle Adaptic je vítězem nezávislého testu fyzioterapeutů

Zdravotní židle Adaptic je vítězem nezávislého testu fyzioterapeutů
Židle Adaptic přesvědčila odbornou porotu.
• 
ZDROJ: Adaptic
Prezentace klienta •

Zdravotní židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála 1. místo v testu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově.

„Určili jsme náročné požadavky, které by kvalitní zdravotní židle měla splňovat: zajišťovat zdravé sezení, které je pro páteř správné a optimální, sezením nedochází k poškození páteře, jsou určeny pro celodenní sezení, tedy alespoň osm hodin denně, splňují ergonomická kritéria a jsou určeny primárně do kanceláře,“ vysvětluje Iva Bílková, vedoucí fyzioterapeutka FYZIOkliniky.

Z nabídky českého trhu vybrali pražští fyzioterapeuti k testování židle značky Spinalis a Adaptic, které jako jediné uvedená kritéria splňují. „Židle, které jsme vybrali, zajišťují při dlouhodobém sezení přirozenou pohyblivost pánve, podporují aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře a pomáhají podporovat vzpřímené držení zad,“ shrnuje Iva Bílková v recenzi ke zdravotním židlím Spinalis a Adaptic.

Přesvědčivé prvenství

Ze zdravotního hlediska podle fyzioterapeutů obě židle představují momentálně nejzdravější způsob celodenního sezení, uvádí FYZIOklinika v souhrnné zprávě. Všímá si současně skutečnosti, že z technologického hlediska Spinalis nepatrně zaostává za současnými trendy.

Jako největší problém vnímá, že u většiny modelů není možné nezávisle nastavit područky vůči bedrům, což mění postavení ramen blíže k uším nebo naopak nutí do lehkého vyhrbení. Naopak Adaptic z tohoto pohledu vyšel z testu jako nejdokonalejší zdravotní židle na trhu.

V celkovém srovnání zdravotních a ergonomických funkcí, s přihlédnutím i k použitým materiálům a ceně testovaných modelů Spinalis Hacker a Adaptic Evora zvítězil Adaptic v poměru 8:3. „Některé parametry je možné považovat za subjektivnější, Spinalis by tak mohl získat o dva body lepší hodnocení, pokud dá uživatel přednost tvrdému sedáku a nevadí mu zastaralý design,“ uzavírá test.

Výsledek spolupráce týmu odborníků

„Vzhledem k tomu, že jsme při vytváření židle Adaptic brali v úvahu četné připomínky zákazníků a na jejím vzniku se podílel tým lékařů a fyzioterapeutů včetně profesora z technické univerzity, skvělé umístění v nezávislém testu potvrzuje, že se povedlo splnit naše úsilí nabídnout zákazníkovi nejmodernější řešení pro zdravé sezení,“ hodnotí výsledek Martin Macháček, ředitel firmy Adaptic Innovation, která adaptivní zdravotní židle Adaptic vyrábí. 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!