Zoo v Heidelbergu s úspěchem vydražila obrazy namalované zvířaty | E15.cz

Zoo v Heidelbergu s úspěchem vydražila obrazy namalované zvířaty

Malující slon, ilustrační foto
Malující slon, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šimpanz, orangutan a slon byli autory 16 pláten, která se vydražila při nedělní aukci v zoo v německém Heidelbergu. Ředitel zahrady Klaus Wünnemann podle agentury DPA informoval, že se podařilo získat 2500 eur (přes 60.000 korun). Peníze poslouží při rekonstrukci lvího pavilonu a zbude prý i na vylepšení jídelníčku zvířecích umělců.

Zaměstnanci zoo ujišťují, že malbu se svými svěřenci netrénovali a spolehli se na jejich vrozenou kreativitu. Stačilo prý dát do výběhu dostatečnou zásobu štětců, barev a pláten… Některé obrazy by se podle DPA klidně mohly ocitnout na výstavě abstraktního umění, aniž by se něčím mimořádným lišily.

Ošetřovatelé heidelberské zoo výtvory ze zvířecí dílny opatřili příhodnými názvy a pak pozvali na aukci majitele abonentních vstupenek. Největší zájem vzbudila malba „Rudé srdce“ od devatenáctileté orangutánky Ujian. Vyvolávací cena 50 eur se nakonec vyšplhala na 260.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.