Ztrátový Opel sníží výrobu o více než desetinu | e15.cz

Ztrátový Opel sníží výrobu o více než desetinu

Opel
Opel
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ztrátová německá automobilka Opel v příštím roce sníží výrobu o více než deset procent na 845 tisíc vozů kvůli slabé poptávce na evropském automobilovém trhu. Informoval o tom německý časopis Spiegel bez uvedení zdrojů.

Mluvčí společnosti se k výrobním plánům odmítl vyjádřit. „Chceme v roce 2013 udržet svůj tržní podíl v Evropě na stabilní úrovni,“ uvedl. Vzhledem k předpokládanému oslabení evropského automobilového trhu by to zřejmě znamenalo pokles prodeje Opelu, upozornila agentura Reuters.

Automobilky nyní v Evropě uzavírají továrny a propouštějí tisíce zaměstnanců kvůli poklesu poptávky, který je důsledkem negativních dopadů dluhové krize v eurozóně na ekonomiku. Výzkumná společnost R.L. Polk minulý měsíc předpověděla, že celkový prodej aut v západní Evropě se letos sníží o milion vozů na 11,76 milionu.

Opel je součástí největší americké automobilky General Motors. Divize Opel se v uplynulých letech dostala do existenčních problémů a GM chystala její prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a tento měsíc potvrdil, že v roce 2016 ukončí výrobu ve svém německém závodě v Bochumi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video