Zuckerbergova charita prodala akcie Facebooku za víc než dvě miliardy | E15.cz

Zuckerbergova charita prodala akcie Facebooku za víc než dvě miliardy

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chanová
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chanová
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Charitativní organizace zakladatele a šéfa sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga a jeho manželky Priscilly Chanové prodala akcie Facebooku za 95 milionů dolarů (2,3 miliardy korun). Je to první velký prodej akcií Facebooku kvůli získání peněz na financování filantropických aktivit Zuckerberga a jeho rodiny. Zuckerberg a jeho manželka slíbili po narození dcery Maximy loni v prosinci věnovat během svého života na charitu 99 procent majetku.

Podle dokumentů pro americkou Komisy pro cenné papíry a burzy nezisková organizace Chan Zuckerberg Initiative prodala ve čtvrtek a v pátek téměř 768 tisíc akcií Facebooku.

Na neziskovou organizaci Zuckerberg loni v prosinci převedl část svých akcií. Je to vůbec poprvé, kdy se organizace rozhodla přeměnit akcie na peníze a prodej by měl dále pokračovat. Zuckerberg přislíbil, že převede na organizaci tolik akcií, aby během tří let mohla ročně prodat akcie za jednu miliardu dolarů.

Zuckerberg již dříve uvedl, že má v plánu financovat řešení problémů ve zdravotnictví, vědě a vzdělávání. Posláním organizace Chan Zuckerberg Initiative je „zlepšit lidský potenciál a podporovat rovnost pro všechny děti v příští generaci“.

Loni v prosinci, kdy Zuckerberg se svojí manželkou slíbili věnovat svůj majetek na charitu, činila hodnota tohoto majetku 45 miliard dolarů. Akcie Facebooku však od té doby stouply o 15 procent.

Vývoj akcií Facebooku:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video