Akcie, měny & názory Bohumila Trampoty: Výborný start | e15.cz

Akcie, měny & názory Bohumila Trampoty: Výborný start

Bohumil Trampota

Bohumil Trampota

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nový rok začal pro akciové trhy úspěšně. Dalo by se říct, že začal přesně tam, kde starý skončil v tom smyslu, že pokračuje v pozitivním trendu nastaveném v minulém roce. Ten totiž byl jedním z nejúspěšnějších za poslední desítky let.

Rychlý pohled na výkon akciových indexů jednoduše ukazuje, že trhy dále rostou na nová maxima. Jeden z hlavních světových akciových indikátorů, americký index S&P500, vyrostl od začátku roku o 1,6 procenta. Pozadu nezůstaly ani evropské akcie s růstem o 0,9 procenta. V sousedním Německu je růst o slušných 1,6 procenta.

V Praze, aspoň od začátku tohoto roku, jsou na tom akcie ještě lépe. Hlavní index PX vzrostl o 2,1 procenta a je velmi blízko letitých maxim. A index rozvíjejících se trhů (MSCI Emerging Markets) se zhodnotil dokonce o 2,6 procenta. 

Jak se bude obchodovat v nejbližších dnech? Předpokládám, že i v nadcházejícím období by akciové trhy mohly dále růst. Vše ovlivní podepsání první části obchodní dohody mezi USA a Čínou. To je již dříve oznámená skutečnost, která je jistě již v ceně akcií odražena, ale přesto bychom se mohli dočkat další pozitivní reakce.

V těchto dnech ale bude obchodování řídit zejména začínající výsledková sezona za poslední čtvrtletí minulého roku. První velké společnosti, které již svá čísla reportovaly v úterý, překonaly odhady trhu. Mám za to, že se všeobecně očekává, že pozitivní výsledky, které pokoří odhady analytiků, budou pokračovat, což by mělo ovlivnit obchodování na akciových trzích.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video