Glosa Petra Peška: Prezidentské hry | e15.cz

Glosa Petra Peška: Prezidentské hry

Petr Pešek

Petr Pešek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Miloš Zeman je opět ve formě. Během víkendu si stihnul zaprovokovat, poplivat pár politických odpůrců, pochválit své spojence a vyznamenat vyvolené(ho). Ale popořadě.

Miloš Zeman je opět ve formě. Během víkendu si stihl zaprovokovat, poplivat pár politických odpůrců, pochválit své spojence a vyznamenat vyvolené(ho). Ale popořadě. Fotka, na níž sedí s členy svého poradního sboru u společného stolu, vyvolala pochopitelný rozruch. V době, kdy má zbytek obyvatelstva podobné dýchánky zakázané, to působí jako elitářská ignorance. A následné vysvětlování, že dotyční konzumovali přichystané pohoštění i s nasazenými rouškami, situaci příliš nezachránila. Ale hlavně že prezident v následném nedělním rozhovoru pro Blesk.cz všem občanům poděkoval, že restrikce dodržují.

A stihl toho víc. Kromě hájení vlády před kritiky – neboli propagátory „fašistické diktatury“ – prozradil, že hodlá ocenit vrchního vládního epidemiologa Romana Prymulu. Tentokrát už ne jen nabídkou místa na kandidátce, jako tomu bylo před senátními volbami v roce 2014 u Zemanovců, ale rovnou Řádem bílého lva. Toto už asi Prymula neodmítne.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video