Zápisník Daniela Nováka: Škrcení hypoték | e15.cz

Zápisník Daniela Nováka: Škrcení hypoték

ZDROJ: David Zima
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

SŽDC chystá rychlou trať do Mnichova. Dokončení české části je plánováno na rok 2025. Nejdříve ovšem bude třeba vykoupit pozemky, získat ekologické posudky a projít povolovacím martyriem. Takže kdo ví, jestli to s rychlotratí do Bavor nakonec nebude podobné jako s tou na pražské letiště: bude to taková trať, jakou ještě nikdo nikdy neviděl.

Šéfové velkých francouzských bank souhlasili, že v příštím roce zmrazí poplatky účtované domácnostem. Bankéři podpořili plán prezidenta Emmanuela Macrona na zastavení protestů v zemi. Prezident rovněž slíbil například daňové úlevy či zvýšení minimální mzdy. Dlažební kostky umějí kromě policistů rozhýbat i politiky.

Nejdostupnější nové byty v Česku jsou na Vysočině. Novostavba tam stojí zhruba sedminásobek tamního průměrného platu. Naopak v Praze je to dvakrát tolik. Za stejný nový byt vydá zájemce na Vysočině 2,5 milionu korun, zatímco v Praze skoro sedm milionů. Spočítali to developeři s využitím čísel ČSÚ. Takže si zajeďte do Pelhřimova, pěkně si to tam prohlédněte, ať víte, do čeho jdete.

Hypoteční trh zažil v posledních týdnech prudký propad. Na banky dopadla přísnější regulace uvalená ČNB. Dva ze tří žadatelů o hypotéku v současnosti neuspějí. Vzhledem k dalšímu vývoji realitního trhu ale možná ještě budou rádi, že hypotéky nedostali. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video