Zápisník Pavla Otta: Králíci a tygřice | e15.cz

Zápisník Pavla Otta: Králíci a tygřice

Pavel Otto

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pokus o sestavení jednobarevné vlády ANO i blížící se termín uzávěrky přihlášek do prezidentských voleb připomínají hodně šílené Televarieté. Pro později narozené − šlo o husákovskou show Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Dvořáka. Místo nich se nám nyní snaží vymýt mozky Andrej Babiš s prezidentem Zemanem, který si plete řečnický pult s pohovkou. Hvězdné duo doplňují bizarní uchazeči o Hrad.

Babiš v roli eskamotéra vytahuje kandidáty na ministry jako králíky z klobouku. Médii létá na třicet jmen. A roste i seznam těch, kteří dali šéfovi ANO košem. Třeba rektor Masarykovy univerzity Bek vzkázal, že chystaný kabinet by nebyl v souladu s jeho „hodnotovou a voličskou orientací“.

Předseda podnikatelské asociace Havlíček zase míní, že by se ocitl ve střetu zájmů, protože vlastní několik firem. Asi má také jinou hodnotovou orientaci než Babiš, který dlouho tvrdil, že jako ministr financí a majitel Agrofertu v jedné osobě žádný problém nemá.

A aby toho nebylo málo, hlásí se o úřad hlavy státu femme fatale Prahy 8 Terezie Holovská. Mimo jiné provozovala kabaret a psychosomatické divadlo Mlsná tygřice, kde se seznámila s lídrem Pirátů Bartošem.

Právě ten o ní před časem hovořil jako o možné prezidentce. „Chci, aby měli koho volit ženy i muži, kteří se nebojí toho, že by jim vládla žena,“ prohlásila. Takže co neuchvátí Babiš, po tom skočí Holovská.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video