Daniel Novák: Hlavně klid na práci | E15.cz

Daniel Novák: Hlavně klid na práci

Veřejné zakázky
Veřejné zakázky
• 
ZDROJ: ctk

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trochu jsme to asi před lety přehnali. Asi jsme neměli chtít najednou až tak moc. Možná těch předražených zakázek, cinknutých tendrů a úsluh úředníkům nemuselo být až tolik. Lidem to pak už docela začalo lízt krkem.

O zakázky se zajímal kdejaký pisálek, všichni se smáli karlovarský losovačce, všude to byl samej Mirek Dušín. To bylo tehdy před volbama. Pak přišla Nečasova vláda a holt musela udělat nějaký úlitby.

Klid na práci byl pryč, nový pravidla pro zakázky začaly platit na apríla 2012. A tehdy jsme si řekli: proč by to vlastně nemohl být apríl? Ale přece jen jsme na to nemohli tak zhurta. Chtělo to trochu promyslet a mít plán.

Kocourek rozhodně nebyl žádný neviňátko, ale teprve po jeho odklonu se ledy hnuly. I když byl loňský podzim, začali jsme cítit jaro.

Vyrukovali jsme s tím, že novela zakázkovýho zákona způsobuje podstřelený ceny a odfláknutý stavby. Trocha demagogie v tom byla, ale odezvu to mělo. Na začátku letošního roku jsme přitvrdili.

Stačilo si objednat studii, jak novela brzdí už i růst celý ekonomiky. Ty m…y mediální nám to baštily i s navijákem. A tak jsme Jankovskýho dotlačili k další novele zakázek.

Vláda sice mezitím padla, ale to možná celý věci jen prospělo. V Senátu přišli s pozměňovákem, kterej posunul věci správným směrem a zrušil hodně z těch transparentních blbostí. Senátoři to napříč spektrem odklepli. Mlha určitě problémy dělat nebude. Korupce už nikoho nezajímá, lidi si řešejsvý problémy a místo nás honěj cikány. Zas je klid na práci.

Vítejte zpátky, neveřejné zakázky

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video