Dušan Kütner: S logikou na štíru | E15.cz

Dušan Kütner: S logikou na štíru

zápisník, Dušan Kutner
zápisník, Dušan Kutner
• 
ZDROJ: E15
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Šéf zelených Matěj Stropnický se nedávno podivoval, že není normální, aby osmdesát procent obyvatel Česka létalo na dovolenou. Nyní se zase diví, že Česko má nejnižší nezaměstnanost v EU. Vyvozuje z toho totiž, že se většina lidí má špatně a musí pracovat neustále, aby přežila, a to za almužnu. Podle dřívějších standardů logiky je to protimluv. Ale logikou se v Česku poslední dobou řídí málokdo. Tak proč by tak měl činit předseda politické strany, že?

Zástupci internetové scény v rámci boje proti plánu ministerstva financí blokovat webové stránky s nelegálním hazardem objevili Ameriku. Nové zákony o hazardu podle nich mají podporovat tuzemské sázkové firmy, nikoli ty zahraniční bez české licence, které v tuzemsku neplatí stamiliony na daních. Tak, a je to venku – skutečně tomu tak je. Stejně jako u každé jiné firmy neporušující zákon, platící řádně daně a sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance. Bez toho by jaksi stát nefungoval.

Pražský magistrát se chystá zakázat provoz vozítek segway na chodnících, cyklostezkách a v pěších a obytných zónách, zejména v centru. Od počátku vynálezu bylo v rozporu s logikou, že na kole na chodníku jezdit nemůžete, ale s širším dvoustopým jezdítkem ano. I když jako vždy platí, že pokud nikdo nebude zákaz kontrolovat, nikdo jej nebude dodržovat. Takže se možná nestane vůbec nic.

Ze zápisníků redaktorů E15 čtěte také:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.