Financial Times: Nevěrohodná debata | E15.cz

Financial Times: Nevěrohodná debata

Michele Bachmannová
Michele Bachmannová
• 
ZDROJ: reuters

Financial Times

Richard Nixon jednou řekl, že republikánští kandidáti na prezidenta by měli v primárkách zamířit vpravo, ale před listopadovými volbami by měli jako šílení utíkat zpátky do středu. Současné pole republikánských kandidátů rozhodně plní první půlku tohoto Nixonova doporučení. Většina uchazečů apeluje ve stylu Tea Party na víru předků. Jádrem jejich sdělení je: snižte daně, osekejte výdaje, zrušte regulace a vyhoďte Bernankeho.

V jedné z debat Michele Bachmannová tvrdila, že daň jediného centu z každého dolaru je státní zlodějinou. Texaský kongresman Ron Paul zase pokračuje ve své křížové výpravě, na níž chce osekat pravomoci federální vlády až k nule. A Rick Santorum slibuje nulové daně výrobním firmám. Ani jeden ze jmenovaných s největší pravděpodobností nemá šanci, dodejme, že naštěstí. Ale mají velký vliv na debatu a způsobují, že ať si nominaci zajistí kterýkoli kandidát, bude pak čelit opravdu hodně dlouhé cestě zpět do středu.

Autor: Financial Times

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.