Glosa Arsena Lazareviče: Rozděl balík a panuj | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Arsena Lazareviče: Rozděl balík a panuj

Arsen Lazarevič

Arsen Lazarevič

Brusel chce rozhýbat evropskou ekonomiku prostřednictvím takzvaného „Junckerova balíčku“. Jeho výše má ještě narůst, z přibližně 8,6 bilionu korun na 13 bilionů. Tato gigantická částka má sloužit také pro spřátelené firmy na rozjezd podnikání. Evropská komise zavádí plánovanou ekonomiku stůj co stůj a je na čase bilancovat, zdali se EU nestává novodobým Sovětským svazem.

Neschopnost pražského magistrátu se plně ukazuje na bytové situaci v hlavním městě, kde se do konce října začalo stavět 875 bytů, v samotném říjnu už jen třináct jednotek. Výsledek je takový, že dostupnost bytů v Praze výrazně klesá a bydlení se stává nedostupným snem.

Je to absurdní, neboť Praha je v evropském srovnání značně rozlehlé město s řadou volných pozemků. Bohužel kvůli neschopným úředníkům, a především lidem, kteří jim šéfujou, se jen tak nezastavějí.

Zájemcům o byty v sídlišti Písnice skončila lhůta na podání nabídky

Skupina lidí v Brně protestovala proti tomu, že jim město nezajistilo bydlení. „Chceme bydlet,“ ozývalo se ulicemi. Řešení je přitom jednoduché. Nespoléhat na peníze daňových poplatníků, ale zaměstnat se a byt si pronajmout nebo si ho koupit na hypotéku.

Ano, je to složitější a pro získání mzdy je nutné každé ráno do práce vstávat, snášet kritiku šéfa a vracet se pozdě domů. Jsou to však peníze, za které se postaví nové bytové domy. Průvody městem a nářky to dělat neumějí, a to ani ve Venezuele.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!