Glosa Martina Čabana: ČSSD - promlčet se k volbám | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Glosa Martina Čabana: ČSSD - promlčet se k volbám

Martin Čaban

Martin Čaban

Souběh prezidentské a sněmovní kampaně je téma, které budou muset tak či onak řešit volební experti v každé straně. Jako první se k problému postavila ČSSD. Ovšem spíše zády než čelem. Širší vedení strany rozhodlo, že až do sněmovních voleb se bude ČSSD tvářit, že žádné prezidentské volby nejsou, a v listopadu se uvidí. Takový postoj dává jistý smysl, přesto je chybný.

Je pochopitelné, že socialisté nechtějí vrážet klín do vlastních řad, což by jasnější postoj k prezidentské volbě způsobil – vztah strany k Miloši Zemanovi je příliš ambivalentní. Stejně tak dává rozhodnutí smysl z ústavního pohledu – sněmovní volby jsou neskonale důležitější.

Podpoří ČSSD Zemana v boji o Hrad? Referendum se odkládá. Do předsednictva se dostal i "kakaový" Kraus

Jenže prezidentské klání je nové a přehledné, a proto si je český volič oblíbil. A právem bude čekat, že strany, které se budou ucházet o jeho hlasy ve sněmovních volbách, mu také alespoň naznačí, co si myslí o obsazení Hradu. Ten tlak bude velký. Pokud se socialisté budou chtít k volbám promlčet, nespíše se jim to stejně nepodaří. A pokud ano, na srozumitelnosti jim to nepřidá.

Politolog Lebeda: Pokud by šlo ANO do opozice, Agrofert to mít jednoduché nebude

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!