Glosa Martina Čabana: Jurečkova ekvilibristika | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Jurečkova ekvilibristika

Martin Čaban

Share on Facebook Messenger

Vést volební kampaň letos nebude žádný med. Ne v situaci, kdy dvěma hlavními rivaly jsou dvě vládní strany, zatímco ta třetí se jim chce postavit v koalici s opozičním hnutím. Další ukázkou byla složitá ekvilibristika, kterou včera předváděl v televizi Marian Jurečka, toho času ministr zemědělství, ale také aspirant na předvolební koalici s opozičním hnutím STAN. 

Jurečka prohlásil, že nechce sedět ve vládě, která by v březnu a červnu příštího roku spustila třetí a čtvrtou vlnu EET. Což jsou pozoruhodná slova od ministra, který zjevně chtěl sedět ve vládě, jež EET zavedla a rozhodla mimo jiné o tom, že třetí a čtvrtá vlna se spustí zcela samovolně.

Tedy za předpokladu, že tomu příští vláda aktivně nezabrání. Takže Jurečka by měl vlastně říci, že by naopak chtěl sedět ve vládě, která spuštění třetí a čtvrté vlny EET zabrání. Čímž by přislíbil pravý opak toho, co dosud prosazoval. To bychom se přece jenom ocitli na trochu známější předvolební půdě. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.