Glosa Petra Peška: Komunistická vůle | E15.cz

Glosa Petra Peška: Komunistická vůle

Petr Pešek

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Jen krátce poté, co hnutí STAN signalizovalo možnou podporu kratšímu nouzovému stavu, přispěchali komunisté se svým obratem.

Zatímco ještě před pár dny odmítali, že by své ruce zvedli, nyní k tomu poslance zavazuje čtvrteční doporučení výkonného výboru KSČM. Jako by se "rudí" lekli, že najednou už budou vládě k ničemu.

Není to jednoznačné rozhodnutí. V komunistických stranických útrobách to evidentně vře, což možná souvisí s odkládanou volbou jejich nového vedení. A ani páteční jednání jejich poslaneckého klubu nemá být obvyklou soudružskou selankou.

Opozice je každopádně opět na vedlejší koleji a komunisté naopak na koni. Výsledek pátečního hlasování poslanců o prodlužování nouzového stavu předjímat nelze, něco se ale odvodit z požadavků komunistů dá. Respektive z toho, o čem mluví šéf KSČM Vojtěch Filip.

Jemu samotnému se rozhodnutí výkonného výboru strany příliš nezamlouvalo. Takže se asi bude snažit, aby se případná podpora přizpůsobila jeho požadavkům.

Filip připouští prodloužení nouzového stavu maximálně na 14 dní, chce řešit restrikce regionálně a žádá postupný návrat dětí do škol.

Není samozřejmě jasné, jak nakonec hlasování ve Sněmovně dopadne. Komunisté si ale zjevně dál užívají svých 15 minut slávy. Navíc s vidinou, že to může být i čtvrthodinka závěrečná…

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.